Michaela Voráčková

Od svých šestnácti let, kdy jsem začínala jako instruktorka aerobiku a vedla postupně lekce pro dospělé a děti jsem se dopracovala ke klidnějším formám cvičení jako jsou pilates, jóga a spirální dynamika. Baví mě vědomá práce s tělem, její vliv do různých sportovních odvětví a neméně její odraz do běžných denních aktivit. V současné době vedu ve studiu skupinové a individuální lekce pro dospělé. Své klienty učím zdravému fyziologickému pohybu. Nejčastější příčinou bolesti kloubů a svalů bývá chybný pohybový vzorec, který nás provází od rána do večera. Ten je třeba odstranit a naučit se a zažít si vzorec nový. Není to snadná cesta, ale je zaručeně úspěšná. Cvičení pomáhá zpevnit, posílit a protáhnout náš kosterní a svalový systém. Učí nás vnímat své tělo a jeho potřeby. Vede naši mysl ke koncentraci a vůli. Výsledkem je koordinovaný a elegantní pohyb. 

Vzdělání v oboru

2023 - Kurz DNS (sportovní kurz)
2023 - Spiraldynamik® Intermediate Specific Yoga
2019 - současnost - studium oboru Rekreologie na UPOL
2018 - Sball® Hrudník (Susanne Oetterli)
2018 - STOTT PILATES® Intensive Barrels (Jitka Miškářová)
2017 - STOTT PILATES® Intensive Matwork (Jitka Miškářová)
2016 - STOTT PILATES® Intensive Stability Chair (Jitka M.)
2016 - Spiraldynamik® Intermediate (Lenka Kazmarová)
2015 - Spiraldynamik® Basic (Lenka Kazmarová)
2013 - 2014 Jóga v širších souvislostech (Spirální jóga)
2011 - STOTT PILATES® Intensive Reformer (Daniela Mallach)
2008 - FISAF Pilates instruktor (Hana Hofrichtrová)
2007 - Jóga pro těhotné (Andrea Smékalová)
2007 - Instruktor Powerjógy (Václav Krejčík)
2006 - FISAF Body & Mind, Core
michaela@inspirostudio.cz

Marcela Hagenhoferová

Tohle je naše Máca! Nerada o sobě píše a tak se snad nebude zlobit, když o ni něco napíši já. Je to jeden z nejpozitivnějších lidí, co znám. Je vždy veselá a velmi milá. Má v sobě sportovního ducha a má ráda výzvy. Pilates se věnuje od roku 2007, kdy jsme se poznaly. Pomáhá jí kompenzovat dopady její milované sportovní aktivity - volejbalu. Zkušenosti získané na školeních a vlastním tréninkem předává dál v lekcích svým cvičencům. Ve studiu ji můžete potkat každé úterý od půl šesté a od půl sedmé. 
Přeji všem pevný střed, Míša V.
maca@inspirostudio.cz

Tereza Dvořáková

Sportuji od mala a vždy mě to táhlo spíš k „akčnějším“ formám pohybu. Teprve s narozením mých dvou dětí,
kdy jsem začala mít přetrvávající bolesti zad, jsem objevila pomalý a vědomý pohyb. Snaha pochopit proč mám bolesti
a co dělat jinak a lépe, mě přivedla ke studiu zdravého a funkčního pohybu v IQ Pohyb Akademii. A byla jsem lapená. Lapená dokonalostí fungování těla, tím jak se dá vědomým pohybem tělo ovlivňovat, měnit, zbavovat bolesti. Zároveň jsem ale pochopila, že je to cesta, která vyžaduje trpělivost a odhodlání. Ve svých kurzech chci lidi učit principy a cviky, které jim pomohou cítit se lépe a zároveň jim ukázat jak zdravý pohyb začlenit do každodenního života. A že pravidelnost je cesta k úspěchu. 

2023 - Spiraldynamik® Basic Move (Lenka Kazmarova)
Instruktor ZTV (IQ Pohyb akademie)  
DNS sportovní kurz I (Rehabilitation Prague school)
Pánevní dno - aktivní terapie (Groofy)
Pánevní dno - úvodní díl (Groofy)
Myofasciální řetězce, stupeň 1 (IQ Pohyb akademie)
Chodidlo & noha (IQ Pohyb akademie)
tereza@inspirostudio.cz

Jana Slezáková

Od malička jsem byla zvídavé dítě. Zajímaly mě příběhy lidí a vztahy jako takové. Chtěla jsem vědět, proč se určité věci v rodinách dějí. Jak je možné, že někdo je „bohatý“ a někdo nemá na chleba. Ptala jsem se sama sebe – Proč táta chodí každý den do hospody a maminka je smutná. Proč je to v jiných rodinách jinak. Odpovědi jsem začala dostávat teprve po svém osobním, vztahovém i profesním vyhoření ve čtyřiceti letech. Díky této své životní cestě jsem se dostala k rekvalifikaci na osobní, vztahovou a profesní koučku. Zaměřila jsem se na studium rodových vzorců chování, návyků a přesvědčení. Jsem průvodkyně, koučka a lektorka otevřené a pravdivé komunikace, která se na život, tělo, duši a mysl dívá jako na celek. Učím své klienty komunikační dovednosti, vidět souvislosti s dětstvím a dospělostí. Čelit svým strachům, limitům a blokům.
Prostředí, ve kterém jsem vyrůstala mě formovalo do mé dospělosti. Ve škole se učí mnoho, ale to, co jsem pro svůj život potřebovala jsem se tam nedozvěděla. Jak poznat své hranice a umět si je nastavit. Jak nepřekračovat hranice druhých. Jak zvládnout svůj strach, nepotlačovat své emoce, své názory. Jak funguje vztah mezi mužem a ženou. Jak hospodařit s penězi a co je finanční gramotnost a je toho mnohem více. Zaměřuji se na metody, které pomáhají při sebepoznání, zklidnění mysli a emocí, jako je práce s textem, slovem, zrcadlem a dotekem. Pomáhám zharmonizovat a uvést do rovnováhy tělo, duši a mysl. V Inspiru budu pátky od 9 do 14 a od 16 do 18 hodin.
Více o mne na www.janaslezakova.cz

Míša Krčková

Sport je součástí mého života už od dětství. V vyzkoušela jsem snad všechny možné druhy. Poslední tři roky se snažím o surfování a díky tomu jsem objevila Pilates. Zjistila jsem, že člověk nemusí propotit triko, aby posílil tělo, vykompenzoval disbalanc a posunul výkon
o level výš. Pilates jsem si zamilovala, protože mě naučil zpomalit
a vědomě vnímat každý sval i ten, o kterém jsem nevěděla. A že jich bylo! Ráda bych předala tuhle zkušenost dál. Proto jsem se rozhodla pro kurz Instruktor Pilates v Mypilates a díky Míše Voráčkové a Inspiru se společně můžeme potkávat na podložkách. Na co se můžete těšit? Na hodiny plné pilatesu, odlehčené atmosféry a pozitivní energie.

FOTOGALERIE

Lekce na pilates strojích reformer

Dům jógy v Hlavici - prodloužený víkend

Seminář - Zdravá chodidla

Lekce jógy s pomůckami

Lekce pilates na podložkách (matwork)