Michaela Voráčková

Od svých šestnácti let, kdy jsem začala jako instruktorka aerobiku a vedla postupně lekce pro dospělé a děti jsem se dopracovala ke klidnějším technikám jako je pilates, jóga a spirální dynamika. Baví mě vědomá práce s tělem, její vliv do dalších sportovních odvětví a její odraz do běžných denních aktivit. V současné době vedu skupinové a individuální lekce pro dospělé. Své klienty vedu k zdravému fyziologickému pohybu nejen při cvičení, ale též jim radím jak se správně a koordinovaně hýbat v běžném životě. Nejčastější příčinou bolesti kloubů a svalů bývá chybný  pohybový vzorec, který nás provází od rána do večera. Ten je  třeba odstranit a naučit se a zažít si vzorec nový. Není to snadná cesta, ale je zaručeně úspěšná. Cvičení pomáhá zpevnit, posílit a protáhnout náš kosterní a svalový systém. Učí nás vnímat své tělo a jeho potřeby. Vede naši mysl ke koncentraci a vůli. Výsledkem je „čistá hlava“, koordinovaný a elegantní pohyb. 

Vzdělání v oboru

2019- současnost - studium oboru Rekreologie na UPOL
2018 - Sball® Hrudník (Susanne Oetterli)
2018 - STOTT PILATES® Intensive Barrels (Jitka Miškářová)
2017 - STOTT PILATES® Intensive Matwork (Jitka Miškářová)
2016 - STOTT PILATES® Intensive Stability Chair (Jitka M.)
2016 - Kurz Spiraldynamik® Intermediate (Lenka Kazmarová)
2015 - 2016 Kurz Spiraldynamik® Basic (Lenka Kazmarová)
2013 - 2014 Jóga v širších souvislostech (Dům jógy v Hlavici)
2011 - STOTT PILATES® Intensive Reformer (Daniela Mallach)
2008 - FISAF Pilates instruktor (Hana Hofrichtrová)
2007 - Jóga pro těhotné (Andrea Smékalová)
2007 - Instruktor Powerjógy (Václav Krejčík)
2006 - FISAF Body & Mind, Core

Petra Krulišová

S metodou pilates jsem začala v roce 2009 jako samouk, když jsem hledala nějakou alternativu ke cvičení jógy. Jako instruktorka předcvičuji pilates od roku 2014.  Prošla jsem vzdělávacím kurzem Instruktor pohybové metody Pilates Level I-II, úroveň  MAT I – III a Ron Fletcher Towelwork, pod záštitou Pilates Academy Sabongui. V myPilates Academy jsem získala osvědčení Pilates Instruktor Matwork I - II, s mezinárodní certifikací garantovanou Balanced Body University. A postupně zde pracuji na rozšíření svých dovedností. Od roku 2016 procházím vzdělávacím kurzem pilates Reformer. Z dalších seminářů a kurzů zaměřených na specifické oblasti při práci s klientem zmiňuji především Průvodce mateřstvím (cvičení v těhotenství a po porodu) a Práce chodidel, obojí pod záštitou myPilates Academy. Ve své práci vycházím z celostních přístupů. Ovlivňují mě principy spirální dynamiky a jógy. K pohybovým aktivitám, kterým se vedle pilates ráda věnuji patří tanec, horská turistika, běh. Miluji chůzi, baví mě vydatné procházky městy i přírodou. 

Michal Padevět

Mou cestu k tanci odstartovala paradoxně nemoc, kvůli které jsem se nemohl dále věnovat hře na trubku. Vrhl jsem se místo toho do tance a sice pomalu, ale jistě jsem dotančil až do mezinárodní třídy a dostal se na vrcholné soutěže.
V současnosti vedu kurzy tance pro dospělé a dále soukromě učím dámy a páry. Rád také připravím slavnostní nástup např. pro maturitní ples a obzvlášť mě baví pomáhat snoubencům s přípravou na první svatební tanec.

Kontakt na mě: 732 141 708, padevet.m@seznam.cz
http://www.michal-padevet.cz/

Marcela Hagenhoferová

Tohle je naše Máca! Nerada o sobě píše a tak se snad nebude zlobit, když o ni něco napíši já. Je to jeden z nejpozitivnějších lidí, co znám. Je vždy veselá a velmi milá. Má v sobě sportovního ducha a má ráda výzvy. Pilates se věnuje od roku 2007, kdy jsme se poznaly. Pomáhá jí kompenzovat dopady její milované sportovní aktivity - volejbalu. Zkušenosti získané na školeních a vlastním tréninkem předává dál v lekcích svým cvičencům. Ve studiu ji můžete potkat každé pondělí od 17 a 18 hodin. Dá vám pěkně do těla. 
Přeji všem pevný střed, Míša V.

Adéla Krčková

Od dětství jsem byla vedena k tomu, že pohyb a sport jsou přirozenou součástí života. To byl i důvod, proč jsem začala studovat fyzioterapii. V roce 2013 jsem dokončila magisterské studium na Univerzitě Karlově v Praze – obor specializace ve
zdravotnictví Fyzioterapie. Avšak dokončení studia byl jen začátek cesty k objevování toho, co naše těla dokáží. Bavilo mě poznávat pohybové možnosti těla – jak svého vlastního, tak i následně u klientů. Už při studiu jsem se setkala s jógou. Nejdříve jen jako fyzické cvičení a postupně jsem odkrývala její další vrstvy. Snažím se na tělo koukat jako na celek – na jeho hmotné i nehmotné části. Líbí se mi, kolik nám jóga
odkrývá možností propojení pohybu těla, jeho koordinace, síly, integrace dechu a duševní roviny. Ráda ve své praxi kombinuji jógu a dalšími fyzioterapeutickými nebo pohybovými směry jako je Spirální dynamika, Dynamická neuromuskulární stabilizace dle Koláře nebo metoda L. Mojžíšové. Můžeme se potkat na skupinové lekci jógy nebo na individuální konzultaci s přesahem do fyzioterapie. Pracuji tak, abyste měli lepší prožitek z vlastního těla, tím ho lépe poznali, pochopili a sami našli cestu, jak se cítit lépe.  

Martina Wellnerová

S jógou jsem se seznámila v 18 letech, kdy se mi poprvé dostala do rukou kniha o józe od André van Lysbetha a já se do jógy zamilovala. Od té doby stále hledám, co pro mne jóga znamená a její podoba se s lety a získanými znalostmi proměňuje. Nabízím své zkušenosti, ke kterým jsem došla vlastní praxí a studiem. | Seznámila jsem se s různými směry jógy, nejvíce mne ovlivnil PhDr. Jiří Čumpelík a PhMr. Rudolf Skarnitzl, svámí Gítánánda a zejména učení Ramana Maharišiho. „Tradiční jógu“ doplňuji novinkami z nejnovějších výzkumů a moderních poznatků o těle, fasciálním systému a zdravém pohybu, prvky vývojové kineziologie a rehabilitačních systémů.

 

Absolvovala jsem pětileté vzdělávání Trenérské školy FTVS UK, FF UK a České akademie jógy se získáním trenérské licence A, specializace jógové terapie v r. 2017. Dále jsem absolvovala rekvalifikační kurz Cvičitel zdravotní tělesné výchovy, Palestra, 2012. Znalosti si doplňuji např. kurzy v Centru komplexní péče Dobřichovice Vztah mezi dechovými pohyby a posturou (2017), Fenomén hlubokého stabilizačního systému v praxi fyzioterapeuta i trenéra (2018), Hypermobilita (2020), CKP Sámova Hypermobilita (2017), O nohách (2018). | Mojí specializací je práce s hypermobilitou a hypermobilními jedinci, se kterými je naprosto nezbytné v józe a jógové terapii pracovat odlišně a neprohlubovat nesprávně prováděným pohybem či přetížením jejich potíže. Dále se zaměřuji na problematiku týkající se problémů v oblasti pánevního dna. Jóga je mojí životní láskou a cestou, na které se neustále učím.
Více si o Martině přečtěte na jejích webových  stránkách:
https://tinajoga.wordpress.com/jogamartina-wellnerova/

 

Pavlína Malíková

Více si o Pavlíně přečtěte na jejích webových  stránkách:
https://pavlinajoga.cz/

FOTOGALERIE

Lekce na pilates strojích reformer

Dům jógy v Hlavici - prodloužený víkend

Seminář - Zdravá chodidla

Lekce jógy s pomůckami

Lekce pilates na podložkách (matwork)